“Особисто Я Особисто Тобі”: гіпертекст про стосунки від Івана Байдака

Поговорити про непросту психологію стосунків можна було на презентації дебютної книги Івана Байдака «Особисто Я Особисто Тобі» у книгарні «Є». Говорили про особливості навчання у середовищі дівчат, звідки взяти час на писання та ким можна стати на сторінках своїх творів.

Книга «Особисто Я особисто ТОБІ» – це історія про стосунки двох людей, хлопця Юри і дівчини Олександри, київської актриси і львівського айтішника, яких розділяє відстань. Все почалося зі знайомства, перейшло у симпатію, а як розгорталось і чим закінчилось дізнатися можна після прочитання. На читача чекає нелінійний сюжет, в якому переплітається аж 4 сюжетні лінії. Автор попередив, що читати роман сторінка за сторінкою не варто, краще слідувати змісту-карті на початку книги, таким чином буде набагато цікавіше дізнаватися нові подробиці з життя героїв. Для побудови свого роману Іван використав елементи гіпертексту, завдяки яким читач стає сам собі сценаристом.

Молодий письменник запевнив, що історія “Особисто Я Особисто Тобі” абсолютно не є автобіографічною. Лише в характер героїні Олександри він додав творчі риси, які притаманні і йому. Іван переконаний, що письменники зазвичай пишуть про те, чого немає у власному житті, цим і керувався при написанні тaексту.
– Головна сюжетна лінія побудована на стосунках на відстані. І так склалось, що під час написання роману мене оточували люди, у яких була схожа історія. Я як друг був спорігачем – всі ці поїзди, прощання, скайпи. Тоді я подумав, чому і справді не вплести їхній досвід у свою історію.

Іван Байдак живе своїм твором, постійно його вдосконалюючи. Свій вільний час він витрачає на написання нових рядків тексту, і зовсім не важливо за вікном день чи ніч. А коли його називають “письменником”, відповідає, що до звання “письменник” потрібно видати ще декілька книг, і зараз вже працює над новою. В очікуванні на останню Visit.ua рекомендує до прочитання “Особисто Я Особисто Тобі” – книгу про почуття, які знайомі кожному.

Досьє
Іван Байдак – 23 роки. Народився і виріс у Гусятині. Після закінчення місцевої школи вступив у Львівський національний університет імені Івана Франка на факультет іноземних мов. Зараз — аспірант кафедри англійської філології. Есеїст, перекладач.

За матеріалами Любові Ліхути