Ірина Хомин. Ангел зі срібними крильми

Ця книга не про ангелів.

«Після прочитання поезій Ірини Хомин хочеться когось обійняти або щоб хтось обійняв тебе», – так оцінила збірку «Ангел зі срібними крильми» талановита письменниця і художниця Христина Лукащук, яка є автором ілюстрацій до віршів і таким чином стала їх першим читачем.

Зрештою, справді так, бо яке ще бажання можуть викликати рядки: «Прийди до мене в Єгипет // в палац міцний із каміння. // Я передам тобі вміння // жриць невгамовних п’янких». І, щоб не виникало сумніву, одразу запевнення: «Мені належить право любові».

Збірка містить сімдесят віршів про кохання, про бажання і звабливість, про біль і згубу.

Чому «Ангел зі срібними крильми»? Бо не з темними і не з білими. А зі змішаними тонами, що перетворилися в срібло – щось у міру грішне, у міру чисте. Бо цей ангел є людиною, жінкою, сповненою мрій і почуттів. Жінкою, яка кохає. Жінкою земною, справжньою, яка поряд і існує в почуттях чоловіка.

Поезія сповнена почувань. Їх треба пережити, пропустити крізь себе, нехай разом із рядками віршів – зате щирими, без прикрас.

Рядки сповнені алегорій і водночас є відвертими. А за вигадками й уявою стоять реальні сцени життя. Й інколи важко відрізнити одне від іншого. «В нас тендітні тіла і ніжні // і так легко зірвати з вуст стогін // коли вміло торкнутися // пальцями // струн», – сфокусовано спільні особливості жінки і скрипки.

Читаючи будь-яку книгу, ненавмисне торкаєшся того, про що в ній йдеться. Бо думка – матеріальна. Ця збірка дозволить торкнутися почуттів і бажання.