Адріан Глень. Мови дійсності. Про творчість Юліана Корнхаузера

У монографії Адріана Гленя про творчість Юліана Корнхаузера подано біографію автора, загальну характеристику його творчості та детальну інтерпретацію його віршів. Видання також містить добірку поезій та два прозові фрагменти.

Адріан Глень (1977 р., Ченстохова) —- поет, прозаїк, літературний критик та історик польської літератури. Працює на посаді професора Інституту літературознавства Опольського університету. Мешкає неподалік Ополя з дружиною та двома синами. У 1998-2001 роках — головний редактор журналу «Przez czerń», у 2009-2012 роках — редактор літературного відділу журналу «Strony». Співробітник двомісячника «Topos», член поетичного угруповання «Toposy». Стипендіат Польського наукового фонду. Член Академії молодих вчених Польської академії наук та Комітету з літератури Польської академії наук. Разом із сином Юліана Корнхаузера, Якубом, він опікується творчістю поета. Під його керівництвом вийшли друком «Зібрані вірші» (2015 р.), «Зібрана проза» (2017) та «Зібрана критика» (2018-2019). Видавець двох антологій критичних текстів, присвячених творчості Юліана Корнхаузера, а також є автором двох монографій про творчість Юліана Корнхаузера. Опублікував збірку критичних літературознавчих есеїв та досліджень «Критика і метафізика» (2017) та монографію про творчість Анджея Стасюка (2019).

*

Дитина дивиться, як я пишу,
перо рипить по папері,
стає все коротшим листок,
слова приємно муркочуть.
Дитина дивиться, як я пишу,
пишу, як дивиться дитина,
я щасливий, по вінця
щасливий.
Юліан Корнхаузер

Обмеженість слів, тривала екстракція, стягнення мови в сугестивний, проникливий образ — це одна з найцінніших, на мою думку, складових поетики Корнхаузера, яка все ще чекає на своїх прискіпливих дослідників.
Адріан Глень

*

Серія «Сучасне польське літературознавство»

Книжка видана за підтримки та в співпраці
з Інститутом Літератури в Кракові та Міністерством культури та національної спадщини Республіки Польща.

Переклала Наталя Сидяченко
листопад, 2022
145х200мм
168 с.
ISBN 978-83-66359-61-1
ISBN 978-617-692-716-7