Тому існує ніщо. Нариси про творчість Романа Хонета

Добірка нарисів, статей, рецензій та інтерв’ю разом із віршами Романа Хонета — перша репрезентація доробку одного з ключових польських поетів зламу ХХ–ХХІ століть в ґрунтовному літературознавчому опрацюванні. Широкий контекст його творчого пошуку та вузька індивідуалістична поезія символізують тенденцію, яку почасти йменують «хонетизмом».

Роман Хонет (1974) — польський поет, редактор, журналіст. Мешкає під Краковом. З 1995 до 2008 року редагував літературно-мистецький двомісячник «Студіум» та книжкову серію, котру видавав журнал. Співредактор мережевого журналу LiterackaPolska.pl. Лауреат Поетичної премії ім. Віслави Шимборської 2015 року за книжку «світ належав мені», премію від поділив з іншим лауреатом, Яцком Подсядлом. Романа Хонета називають представником напряму тзв. «осмілілої уяви» у найновішій польській поезії. У стосунку до покоління також застосовують термін «нові екзистенціалісти».

*

Поезія — дочка пам’яті чи втрати? Це питання з царини поетики. Читачі поезії Романа Хонета — ті, які люблять занурюватися у тривожний внутрішній світ людини; ті, які уважно дослухаються до жорстоких висновків про гігантський смуток людської екзистенції.
Юзеф Марія Рушар

А все ж — незалежно від цієї непоказної кількості задру-
кованого паперу — Романа Хонета вважають поетом небачено важливим; я б ризикнув сказати, що літературна критика визнала за ним місце когось, сила впливу кого дорівнює силі винятково найбільш іконічних постатей польської поезії останньої чверті століття…
Пшемислав Роєк

*

Серія «Сучасне польське літературознавство»

Книжка видана за підтримки та в співпраці
з Інститутом Літератури в Кракові та Міністерством культури та національної спадщини Республіки Польща.

Переклав Юрій Завадський
жовтень, 2022
145х200мм
240 с.
ISBN 978-617-692-706-8
ISBN 978-83-67170-71-0