Фрейзер Сазерленд. Втрачений паспорт. Життя та слова Едварда Лейсі

Якщо тебе спитають: «Ти гей чи натурал?»,
скажи: «Не знаю, хлопці, я, мáбуть, заблукав».
Едвард А. Лейсі

За словами Фрейзера Сазерленда, Едвард Лейсі завжди ставив життя попереду літератури. Лейсі був поетом, вчителем, вченим, пияком, волоцюгою і непокірним прихильником одностатевого сексу. Цей вічний самітник, наділенний незвичайною харизмою, став леґендарним мандрівником, і декотрі з його маршрутів досі залишаються загадкою. Як зазначає автор книги, Жан Жене мав на молодого Лейсі неймовірний інтеректуальний вплив. Його концепція гомосексуальності стала своєрідним повстанням супроти буржуазного суспільства.

Ця книга – відвертий роман про людину, яка вміла перетворювати кожен десь свого життя на пригоду. Едвард Лейсі належав до тих рідкісних письменників Північної Америки, які були добре обізнані в проблемах Третього світу кінця ХХ століття. Будучи вправним промовцем і багатомовним перекладачем, він вчителював у Мексиці, Трінідаді, Бразилії, Таїланді та Індонезії. У студентські роки в п’ятдесятих роках дебютував як поет. І друзі, і суперники добре пам’ятають цього дивного чоловіка: незалежного і товариського, педантично відстороненого і шанобливо ввічливого, довічного ворога усілякої влади. У далекі 1950-і він став одним із перших письменників, які звернулися до теми сексуальних меншин. Видатний канадський поет Едвард Лейсі належить до невеликої когорти літераторів, які відомі далеко за кордонами їхньої батьківщини.

Фрейзер Сазерленд походить з Нової Шотландії, по якій багато подорожує. Мешкає в Торонто, провінція Онтаріо, Канада. Його твори публікувалися у друкованих та онлайнових журналах і антологіях, перекладені французькою, італійською, албанською, сербською мовами, мовою фарсі, а тепер і українською. Перш ніж стати вільним письменником і редактором, Фрейзер Сазерленд працював репортером і штатним письменником у кількох великих газетах та журналах. Сазерленд брав участь у написанні та редагуванні словників, і він, мабуть, єдиний канадський письменник-лексикограф. Минулого року Фрейзер Сазерленд видав свою десяту збірку поезій «Філософія якби». З-поміж його доробку варто виокремити книги «Наївний стиль: Дослідження творчості Гемінґвея і Каллагана» та «Джон Ґласко: Есей і бібліографія». «Втрачений паспорт: Життя та слова Едварда Лейсі» — шістнадцята книга письменника.

Переклад з англійської Альбіни Позднякової та Вікторії Сєдової

2013 рік
536 сторінки
формат 145х205мм