Юрій Матевощук. Морфи і морфій

Видавництво “Крок” представляє чергову книжку в серії сучасної української поезії – непересічний том тернопільського поета Юрія Матевощука “Морфи і морфій”.

“20 хвилин”: Юрій Матевощук пише тоді, коли в його душі «киплять» емоції та хвилювання. Для нього не важливо, чи сумна то подія, чи радісна. Головне – виразити свої думки, передати почуття саме в ту мить. Писати почав зовсім випадково, зізнається тернополянин Юрій Матевощук. Жага до красного слова спочатку була спортивним інтересом. Хотів довести досвідченим літераторам, що він впорається. Звичайне римування згодом переросло у серйозне захоплення. Через вірші хлопець почав виражати громадську позицію, переживання та власні емоції. Майстерність виросла і у свої 22 роки Юрій – у списку Національної спілки письменників України. А у вересні він отримує членський квиток.

“Інтерв’ю з України”: Тернополянин Юрій Матевощук не дивиться телевізор – хіба футбольні матчі та інколи новини. З дитинства хотів бути спортивним коментатором. Ніколи не думав, що стане поетом і ніколи про це не мріяв. Каже, що це сталося якось само собою, коли написав перший вірш десь в десятому-одинадцятому класі. Якийсь порив, коли просто потрібно було, ніби висповідатися, проте лише самому собі. Юрій працює головним редактором у видавництві «Крок», арт-менеджером у книгарні «Є» в Тернополі. Перекладає художню літературу з польської мови. Нині працює над перекладом книжки Пйотра Черського «Отець помирає». Попередня книжка, яку переклав – Корнель Філіпович «Провінційний роман».

Юрій Матевощук (1991) народився в м. Ланівці Тернопільської області. Поет, есеїст, перекладач, засновник поетичного конкурсу «Dictum», координатор літературної студії «87» імені юріязавадського, організатор та учасник багатьох мистецьких заходів, зокрема, мистецького фестивалю «Ї» у Тернополі. Автор книжок «Прототип»(2011) та «Метрополь»(2014). Автор перекладу книжки Корнеля Філіповича «Провінційний роман»(2015). Лауреат премії ім. С. Будного (2015). Член НСПУ з 2014 року. Мешкає у Тернополі.