Клаус Анкерсен (Данія). Несподіваний збіг

Клаус Анкерсен (1967) — данський літератор, майстер споукен-ворду та інсталяції. За освітою філософ і антрополог. Проявив себе як митець із початку ХХІ століття. Працює як куратор клубу споукен-ворду Wicked Wednesday. Співавтор документального фільму Peanuts & Fri Fad.

За інформацією з zaxid.net, Клаус Анкерсен – частий гість різноманітних мистецьких і літературних фестивалів, він побував у 16 країнах світу, обожнює Італію. До України приїжджає не вперше, брав участь у ХVIII Форумі видавців у Львові.

«Я майже всюди відчуваю себе як вдома. Я дійсно люблю людей і задоволений перебуванням на цій планеті. Наразі лишилося стільки місць, в яких я ще не бував! Якби я не жив у Данії, напевно би, оселився у лісі, в якому виріс. А ще мені подобається Індія».

У дитинстві Клаус хотів стати кухарем, водієм, наложником у багатої жінки або кілером.

«Мені подобається робити вигляд, що я вільний мандруючий дух, кочівник», – каже він.

Як письменник Анкерсен дебютував у 2003 році. Наразі є автором 4 збірок малої прози і поезії. Випустив CD-диск із своїми віршами, зняв документальний фільм. Пише данською і англійською, його твори перекладені шведською, українською, індійською.

«Кажуть, поети не мають віку. Тому я часто зазначаю, що народився між 1123 і 1986 рр.».

Діяльність Анкерсена не обмежується літературою. Письменник цікавиться іншими галузями мистецтва – усіма проявами людської культури та духовності. Читає лекції з поетики в університетах і на конференціях, а також часто самостійно організовує семінари та зустрічі.

Цікаво, що в Копенгагені було встановлено 20-ти метрову інсталяцію за мотивами його вірша «Стара ти розбійнице» із роману «Дерево й фонтан».

Переклад із данської Дениса Суворова

Серія перекладної поезії
дизайн серії стронґовського
100 сторінок
формат 150х160мм