Юстина Соболевська. Мирон, Ілля, Корнель: Розповідь про Корнеля Філіповича

Корнель Філіпович (Тернопіль, 1913 — Краків, 1990) — літератор, сценарист, громадський діяч, один із творців польської літератури XX століття. Народився в Тернополі, виріс у Цешині, все життя прожив у Кракові. Був активним і незмінним учасником літературного життя Польщі, тісно контактував із польськими, єврейськими, українськими, чеськими митцями, мав великий вплив не лише не розвиток літератури, але й на суспільно-політичне життя Польщі як під час панування комуністичної верхівки та військового стану, так і після революційних подій і зміни державного устрою Польщі. Саме зараз його творчість стала як ніколи актуальною в світі: він не лише творчо й світоглядно випередив свій час, але й зумів пронести крізь непросте двадцяте століття дух людської свободи, який сьогодні потрібен, наче повітря. Книжка Юстини Соболевської відкриває незнані досі сторінки життя письменника, наповнена неймовірним історичним фактажем, спогадами та роздумами.

*

З листа Віслави Шимборської до Корнеля Філіповича: Я натомість надалі підозрюю, що я Тобі чогось важливого не сказала. Це таке відчуття, яке завжди виникає, коли ти далеко. Я повинна за Тебе трохи хвилюватися, бо це – частина отієї сукупності моїх почуттів до Тебе, незалежно від того, голий ти чи одягнений, у капелюсі чи без.

*

Юстина Соболевська (1972) – польська письменниця та літературна критикиня. Закінчила Варшавський університет. Працювала в редакціях журналів «Пшекруй», «Дзеннік», «Політика». Членкиня ради Центральноєвропейської літературної премії «Анґелюс», Вроцлавської поетичної нагороди «Сілезіус», премії імені Вітольда Ґомбровича. Співпрацює з TVP «Культура». Авторка інтерв’ю з українськими письменниками та багатьох рецензій українських книжок. Уклала 2017 року збірку оповідань Корнеля Філіповича “Моя кохана, горда провінція”. 2014 року вийшла книжка Юстини Соболевської «Книжка про читання» в перекладі українською мовою Андрія Бондаря. Юстина присвятила багато часу вивченню життя Корнеля Філіповича, доклалася до популяризації його постати в Польщі, а наразі приєднується до нашої спільної роботи в Україні.

Книжка вийшла друком за підтримки Ґенерального Консульства Республіки Польща в Луцьку.

Книжка належить до мікросерії, присвяченій Корнелю Філіповичу, у яку також ввійшли три томи:
Корнель Філіпович. Провінційний роман. Скажи це слово
Корнель Філіпович. Щоденник антигероя. Сад пана Нічке
Юстина Соболевська. Мирон, Ілля, Корнель. Розповідь про Корнеля Філіповича

*

Переклав із польської Юрій Матевощук
448 с.
130*200мм
Квітень 2021 року
ISBN 978-617-692-620-7